کفسابی گرانیت + ساب زنی گرانیت + توضیحات کامل / سابکار

کفسابی و سنگ سابی گرانیت

کفسابی گرانیت

گرانیت ها یکی از سخت و با دوام ترین سنگ ها در دنیا هستند . گرانیت ها به دلیل ساتار سفت و محکمشان در قسمت های مختلفی از ساختمان کاربرد های گوناگون دارند . از کفی های آسانسور تا نمای دیوار ها !. بنابراین کفسابی گرانیت یکی از بهترین روش ها برای زیبا سازی گرانیت میباشد.

گرانیت ها به دلیل مقاومت در برابر سایش ها و مواد شوینده و اسیدی بسیار در کف های خانه ها و پارکینگ ها مورد استفاده قرار میگیرند. همین امر باعث شده که مردم بیشتر نیازمند خدماتی همچون کفسابی گرانیت و ساب زنی گرانیت و براق کردن گرانیت باشند. در این مقاله توضیحات کامل و جامعی را راجب کفسابی گرانیت خواهیم داد.

کف سابی گرانیت

گرانیت مقاوم ترین سنگ در ساختمان سازیست . این سنگ در مقابل بسیاری از مواد ها مثل شوینده ها مقاوم است و سطح سفت و محکمی نیز دارد . اما این نوع از سنگ ها ضعف خودشان را دارند.

زنگ آهن یکی از همان ضعف های گرانیت است . برخی از گرانیت ها داخل خودشان آهن دارند و بعضی دیگر با قرار گرفتن آهن بر رویشان اسیب میبینند . سنگ های گرانیت در مقابل آب مقاوم هستند اما بعد از مدتی اگر داخل سنگ شما مواد آهنی و فلزی وجود داشته باشد سنگ شما زنگ میزند و سرخ میشود . 

یا گاهی آهن های را روی کف گرانیتی قرار میدهید و با زنگ زدن آهن این زنگ آهن بر گرانیت نفوذ کرده و با تاثیر بر روی آن ، به آن اسیب زده و قرمز میکنند. 

بهتر است برای مراقبت از گرانیت های کف خود از ماندن آب بر روی سطح آن خوداری کنید و علاوه بر آن از قرار دادن اشیای آهنی و فلزی که امکان زنگ زدن را دارند از روی گرانیت پرهیز کنید.

دلایل کفسابی گرانیت چیست؟

دلایل بسیار مختلف و متعددی میتواند باعث کفسابی گرانیت شود که هر کدام از شما ممکن است دلایل خاص خود را داشته باشید .

 • براق کردن : اصلی ترین دلیل برای کفسابی گرانیت ، براق کردن گرانیت است . گرانیت ها اگر به طور خوب ساب زنی شوند براقیتشان در مرور زمان کاهش پیدا نکرده و عمر خیلی زیادی دارند و براق میمانند . از همین رو کفسابی گرانیت بسیار به صرفه است.

 

 • صاف و صیقلی کردن :  فرش کردن گرانیت ها بسیار به مهارت استاد کار سنگ کار بستگی دارد. هرچقدر هم که پول سنگ و هزینه برای کف زیبای گرانیتی کرده باشید با بالا و پایین بودن و نا همسطح بودن سنگ ها زیبایی کف گرانیتی شما بسیار پایین خواهد آمد . در کفسابی گرانیت و ساب لایه برداری گرانیت ما با استفاده از لقمه های مخصوص لایه برداری گرانیت سطح آن را بسیار صاف و سیقلی و براق میکنیم.

 

 • رفع زنگ آهن از گرانیت :  برای رفع زنگ آهن از روی گرانیت تنها روش موجود کفسابی است . چرا که این زردی و رنگ قرمز زنگ آهن به داخل گرانیت نفوذ کرده و به مرور زمان بیشر هم میشود . به همین دلیل از روی سطح نمیتوان این زنگ آهن را از گرانیت ها پاک کرد و نیاز به ساب لایه برداری گرانیت میباشد تا با لایه برداری و تراش دادن گرانیت قسمت زنگ آهنی شده تراشیده و رفع شود.

 

 • شستشو و تمز کاری : سطوح گرانیتی نیز مانند دیگر سطوح کثیف و بعد از مدتی چجک میشوند . این چرکی ها جلوی براقیت گرانیت هارا میگیرد و سطح آن را کدر به نمایش میدهد . برای رفع این جرم ها ما از روش فرچه شویی گرانیت استفاده میکنیم. این روش بر خلاف کفسابی گرانیت و لایه برداری آن ، با استفاده از فرچه های سیمی شسته میشوند . در این روش هیچگونه لایه برداری صورت نمیگیرد و فقط گرانیت ها شسته میشوند. 
سنگ سابی گرانیت

صاف و سیقلی کردن سنگ گرانیت

سنگ های گرانیت بسیار مقاوم و محکم هستند . سنگ های معمولی به راحتی با لقمه های ساده لایه برداری شده و ساب میخورند . اما گرانیت ها اصلا این گونه نیستند . سنگ های گرانیت برای لایه برداری باید با لقمه های مخصوص لایه برداری گرانیت ها که الماس نامیده مشوند ساب بخورند . 

الماس به لقمه ای گفته میشود که از فلز و فولاد ساخته شده و لایه برداری بسیار بالایی دارند .  این الس های مخصوص کفسابی گرانیت نیز انواع گوناگون با درصد زبری متفاوتی هستند.  ابتدا با زبر ترین الماس اقدام به ساب زنی گرانیت کرده و لایه برداری را اغاز میکنیم . 

صفحه دستگاه کفسابی گرد بوده و با چرخش دورانی حول محور داخلی ب صورتی دایره وار و در جهت عقربه های ساعت یا عکس عقربه های ساعت میچرخد . این صفحات به دلیل چرخش دایره وار قسمت هایی که با جاهای دیگر سنگ هم خوانی ندارند را تراش میدهد . برای مثال سنگی از سنگ دیگر بلند تر است ، صفحه دستگاه لبه های بلند را تراش میدهد و این کار را تا جایی که این دو سنگ هم سطح یکدیگر شوند ادامه میدهد.

کفسابی سنگ گرانیتی

بعد از این مرحله سطح سیقلی شده بسیار صاف و هم سطح شده است. اما کدر و زبر . در مرحله بعد استاد کار این کدری و زبری را بر طرف میکند. 

اگر دقت کرده باشید سنگ ها دارای سوراخ هایی روی خود و یا شیار های سنگ های کنار هم خالی شده یا از اول خالی بودند . این سوراخ ها چهره سنگ و کف را بسیار زشت میکند . 

پرای پر کردن شیا های سنگ گرانیت و بند کشی گرانیت باید کفسابی گرانیت را به این مرحله برسانیم . در این مرحله که گرانیت ها هم سطح و یک دست شده اند  ما باید برای پر کردن درز های سنگ و بند کشی گرانیت از محلول یا مخلوط خاصی استفاده کنیم .

بند کشی و بتونه کاری سنگسابی گرانیت : 

به صورت کلی برای پر کردن درز سنگ و بند کسی گرانیت ها ما باید از موادی استفاده کرده و آن را بر سطح گرانیت بکشیم تا سوراخ های سنگ پر شده و صاف شوند. در صورتی که این کار را انجام ندهیم علاوه بر زشت شدن و سرعتر جرم گرفتن گرانیت ها ، بعد از مدتی سنگ ها با نفوذ آب و نشتی به سقف زیرین و کف ساختمان باعث لق شدن گرانیت ها و شکستن آن ها مشود.

برای انجام این کار ما دو روش بیشتر نداریم :

 1. اپوکسی کاری گرانیت
 2. بتونه کاری گرانیت

اپوکسی کاری گرانیت چیست؟؟

اپوکسی محلولیست رقیق و شفاف که رد صنعت های مختلف کربرد های گوناگون و متنوعی دارد . از اپوکسی در ساخت وسایل انتیک و میز هایی با تلفیق چوب و اپوکسی میسازند که بسیار زیبا هستند.

اپوکسی ها در صنعت کفسابی نیز کاربرد داشته و از آن در کفسابی گرانیت و براق کردن گرانیت نیز استفاده میشود . استاد کار بعد از صاف و سیقلی کردن گرانیت ها اقدام به اپوکسی کشی هم رنگ سنگ ها میکند . با ترکیب رنگ ها به اپوکسی ف محلولی هم رنگ سنگ شما ساخته میشود که با خشک شدن آن تشخیص دو سنگ از یکدیگر کار دشواریست. با کشیدن این اپوکسی در چندین مرحله به کف گرانیتی شما ، این محلو به زیر سنگ ها نفوذ کرده و باعث استحکام بسیار زیاد گرانیت ها میشوند و علاوه بر آب بندی شدید و عالی از لق شدن آن به صورت ابدی جلو گیری میکند.

اپوکسی ها با قابلیت ساب خوری که دارند مانند سنگ گرانیتی ساب خورده و براق میشوند . این کار چهره ای یک دست و شفاف و زیبا را به کار شما هدیه خواهد کرد .

مزیت های اپوکسی :
 • استحکام بسیار بالا
 • قابلیت رنگ پذیری بالا
 • قدرت نفوذ بالا
 • قابلیت ساب خوردن و براق شدن 
 • خالی نشدن در طولانی مدت
 • زیبایی بیشتر
 • لوکس بودن
 • قیمت بالا به نسبت بتونه کاری

بتونه کاری گرانیت :

برای پر کردن درز ها و بند کشی گرانیت ها روش دیگر و قیمت مناسب تری نیز وجود دارد . این روش بتونه کاریست . در این روش از مخلوطی با ترکیب چسب و سیمان و رنگ استفاده میکنیم . بتونه ها با استفاده از کارتک مخصوص بر روی سطح گرانیتی کشیده میشوند و تمامی سوراخ ها و درز های سنگ پر میشوند . این نمونه از بتونه کاری سریعتر خشک شده و کفسابی گرانیت و لایه برداری آن از روی سطح گرانیت راحت تر میباشد . مواد مورد استفاده در این مخلوط نیز قیمت پایینی دارند و انجام آن نیز راحت تر میباشد . 

مزیت های بتونه کاری : 
 • استحکام خوب و قوی
 • قابلیت رنگ پذیری متوسط
 • سریع خشک شدن
 • مقاومت در مقابل آب
 • خالی نشدن آن از سوراخ و درز سنگ گرانیت
 • قیمت پایین

براق کردن سنگ  گرانیت:

بعد از پر کردن سوراخ ها و شیار های سنگ های گرانیت با توجه به مواد مصرفی انتخاب لقمه های لایه برداری گرانیت متفاوت خواهد بود . برای مثال اگر اپوکسی را انتخاب کرده باشید باید با لقمه هایی با زبر بالا انتخاب شود زیرا بسیار مقاوم بوده و با لقمه هایی با زبری پایین تر امکان لایه بردار گرانیت وجود ندارد .

سپس لقمه هایی با زبری کمتر مورد استفاده قرار میگیرند . این لقمه ها تماما ایتالیایی بوده و به اصطلاح کفسابی ایتالیایی گرانیت انجام میشود . این لقمه ها دارای درجه بندی مختلف و شماره گذاری شده هستند . ترتیب استفاده از این لقمه ها توسط استاد کار انتخاب میشود که کدام را کی و چقدر استفاده کند .

بعد از زدن چندین لایه حداقل 6 لایه ساب براق کننده گرانیت اقدام به نانو کاری و ساب نانو گرانیت را انجام میدهیم . این مواد باعث میشود چسبندگی مواد دیگر از جمله آب و کثیفی به سطح گرانیت بسیار کمتر شود و لک شدگی آن بسیار کاهش پیدا کرده و مقاوم تر خواهد بود . از دیگر مزایای این نانو کاری میتوانیم به براق شدن چند برابری کف بعد از انجام نانوی گرانیت اشاره کنیم.

 • جمع آوری اطلاعات

  یکسری اطلاعات ساده و اولیه برای سفارش کفسابی گرانیت پیش نیاز است . رنگ رانیت ها ، برق سه فاز ( تمامی ساختمان های دارای اسانسور برق سه فاز دارند ) ، قبلا سابخورده باشد یا خیر ، و دلیل اینکه چرا میخواهید سنگ سابی گرانیت را انجام بدهید .
 • تماس

  بعد از دانستن اطلاعات پیش نیاز و ساده شما اقدام به تماس با ما میکنید . شماره تماس : 9064-530-0990 ، با سابکار ارتباط برقرار کرده و بهترین پیشنهاد را با توجه به خواسته شما دریافت و قیمت را میفهمید .
 • انجام کار

  بعد از تایید تیم در محل حضور یافته و کفسابی گرانیت و براق کردن گرانیت را شروع میکنند . لازم به ذکر اس که کفسابی گرانیت در تهران و کرج بسیار سریعتر از دیگر نقاط انجام میشود . زیرا تیم سابکار در تهران بیشترین فعالیت را دارد.

گرانیت چگونه براق میشود؟

براق شدن و براق کردن گرانیت به بسیاری از عوامل بستگی دارد . اما مهم ترین عامل استاد کار است! . همه دیگر عوامل از استاد کار و مهارت او نشات میگیرند . 

کفسابی گرانیت یکی از سخت ترین نوع کفسابی براق کردن میباشد . زیرا گرانیت ها بسیار سفت و محکم بوده و به راحتی ساب نمیخورند . همچنین انجام کفسابی و لایه برداری گرانیت مهارت و روش خاصی میخواهد . علاوه بر این مهارت تجهیزات خاصصی را نیز نیاز دارد . 

پس اکثر استاد کاران کفسابی این کاره نبوده و احتمال اشکال و خطا و اسیب را بسیار بالا میبرند .  به لطف خدا تیم سابکار با در دست داشتن تجهیزات مناسب و عالی برای انجام براق کردن گرانیت ها و همکاری با استادکاران خبره در این زمینه توانسته بهترین کیفیت و براقیت را در  میان همکاران خود عرضه نماید .

 

 

تماس با سابکار
تماس

فرچه شویی گرانیت چیست و چه کاربردی دارد؟

گاهی کف شما براقیت مناسب را داشته و نیازی به ساب براق کردن گرانیت یا لایه برداری گرانیت ندارید از همین رو از فرچه شویی استفاده میکنیم.  فرچه های مخصوص کفسابی از سیم های آهنی ساخته شده و مخصوص شستشوی سطوح به خصوصی از جمله گرانیت ها هستند.

انجام این روش بسیار سریع تر از کفسابی گرانیت انجام میشود و در عرض چند ساعت 100 متر گرانیت شما شستشو شده و به بهترین حالت تمیز میشود . 

پس اگر هدف شما شستشوی گرانیت یا تمیز کردن کف گرانیتی است حتما از این روش استفاده کنید.

شماره تماس 9064-530-0990 

 

کفسابی گرانیت در تهران

همانطور که میدانید استان تهران پایتخت ایران و پر جمعیت ترین استان کشور میباشد . تهران بیشترین تراکم جمعیتی را در کشور دارد از همین رو ساخت و ساز و تعداد ساختمان ها بالا بوده و هر روز بیشتر هم میشوند. بنابراین نیاز به خدماتی همچون کفسابی گرانیت ، نماشویی ، براق کردن کف گرانیتی و … بسیار پر خواهان خواهد بود . کفسابی گرانیت در تهران قدمتی چند ده ساله داشته و از چندین سال گذشته انجام این خدمات کفسابی گرانیت در تهران انجام میشده . 

اما همانطور که حدس میزنید کیفیت کار کفسابی گرانیت در تهران به نسبت حالا بسیار پایین تر بوده . زیرا هم ابزار ها انقدر خوب و مناسب و بهینه نبودند و هم استادکاران در این زمینه تجربه لازم را نداشتند . اما حالا کفسابی گرانیت در تهران یکی از اصلی ترین خدمات ما به مشتریان عزیز شده است . براق کردن گرانیت در تهران و دیگر خدمات کفسابی گرانیت از جمله لایه برداری گرانیت در تهران و یا براق کردن کف گرانیتی در تهران بسیار پر خواسته و پر طرفدار شده است .

تیم سابکار به دلیل فعالیت اصلی آن در استان های تهران و کرج بهترین خدمات کفسابی گرانیت در تهران را ارئه مینماید . زیرا هم بسیار سریع در محل حاظر شده و با بازدید رایگان بهترین نوع از کفسابی و قیمت را خدمتتان عرض میکنیم . 

براق کردن گرانیت در کرج

استان کرج به دلیل نزدیک بودن و چسبیدن به استان تهران یکی دیگر از محل های پر فعالیت ما به شمار می اید . کفسابی گرانیت در کرج یکی دیگر از فعالیت های ما در استان کرج میباشد. برای گرانیت سابی و براق کردن گرانیت در کرج شما میتوانید با تماس با تیم ما در سریعترین زمان کف گرانیتی خود کفسابی کرده و از کیفیت و براقیت کف گرانیتی خود لذت ببرید .

نتیجه گیری

بنابراین همانطور که در مقاله ذکر شد سنگ گرانیت بسیار حساس بوده انجام کفسابی گرانیت برای براق شدن گرانیت ها باید از استادکار حرفه ای و ماهر کمک گرفت تا بهترین کیفیت حاصل شود تا هزینه دوباره و اضافی نکنیم . 

بهترین تیم از نظر کار کشتگی و شرافت کاری ، تیم سابکار میباشد . سابکار با ایجاد فضای امن و قابل اطمینان بین استادکاران و مشتریان کفسابی کف و کفسابی گرانیت به ویژه در تهران و کرج را متحول کرده و آسانی در خدمت را به ارمغان آورده است.

01
کفسابی گرانیت آیا امکان پذیر است؟
البته که امکان پذیر است. علاوه بر اینکه گرانیت ها سنگ سابی میشوند کیفیت نهایی بهتر و عمر و دوام بیشتری نیز دارند . فقط این مهم است با چه روش و توسط چه کسی این کار انجام شود.
02
قیمت کفسابی گرانیت چقدر است؟
کفسابی گرانیت بسیار کار طاقت فرسا و زمان بریست . از این رو قیمت بالا تری نیز نسبت به کفسابی سنگ های معمولی نیز دارد . قیمت کفسابی گرانیت ها از 70 هزار تومان شروع میشود . این قیمت برای کار صد در صد درجه یک و تضمینی است.
03
فرچه شویی کنیم یا کفسابی؟
اگر خوب مقاله گرانیت سابی و براق کردن گرانیت را مطالعه کرده باشید خودتان پاسخ این سوال را دریافت خواهید کرد . اما به صورت کی برای براق و سیقلی شدن = کفسابی گرانیت و برای شستشو و تمیز شدن گرانیت = فرچه شویی مناسب است.
04
اپوکسی بهتر است یا بتونه؟
صد در صد اپوکسی بهتر است . اپوکسی برای کار های آس و درجه یک انجام میشود و برای ساختمان های خاص . اما بتونه کاری با قیمت مناسب و کیفیت بالا این امکان را برای تمامی ساختمان ها و واحد ها داده که با قیمت مناسب بهترین کیفیت را دریافت کنند.
05
هزینه اپوکسی و بتونه بر عهده کیست؟
کار هایی که کنتراتی انجا میشوند و یک قیمت برای کل متراژ تایین میشود ، قیمت نهایی همراه با ابزارات هست و قیمت اضافی بابت ابزار ها پرداخت نمیکنید.
06
ایا کار خود را تضمین میکنید؟
صد در صد بله . ما بهترین کیفیت کفسابی را ارائه میکنیم و تمامی فعالیت های تیم خود را تضمین میکنیم .

راه های ارتباط با ما:

‫2 نظر

 • امیر فرهمند گفت:

  سلام . فرهمند هستم . ساختمان نیروی هوایی . بسیار با احترام و موادب

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Button