مقاوم سازی نما با پیچ و روپلاک

مقاوم سازی نما

مقاوم سازی نما

خیلی وقت است که دیگر نمای ساختمان ها از شکل های سیمانی و اجری درامده و همه به نما های سنگی و زیبا رو آورده اند . این نما ها بسیار شیک و جذاب بوده و ظاهری بسیار زیبارا به نمای ساختمان شما میدهند ، اما همانطور که میدانید با مرور زمان سنگ های نما شل شده و خطری بسیار جدی را به وجود میاورد . از این رو نماهای ساختمان ها همگی نیازمند مقاوم سازی نما هستند . بهترین روش برای آن پیچ رو پلاک نما است .

برای مقاوم سازی نما و محکم کردن آن علاوه بر اینکه باید سنگ کار نما کار خود را به خوبی انجام دهد و از روش های درست و اصولی برای نما کاری استفاده کند ، نمای ساختمان ها نیازمند محکم کاری و مقاوم سازی نما هستند ، برای این کار بهترین روش مقاوم سازی نما و جلوگیری از ریزش نما پیچ رو پلاک است. 

چرا پیچ رو پلاک؟

تنها روش مطمئن و صد درصدی که نمای ساختمان را از هرگونه ریزش احتمالی حفظ میکند پیچ رو پلاک نماست . در این روش نماکار با استفاده از دستگاه دریل اقدام به سوراخ کردن سنگ نما میکند و پیچ رو پلاک را نصب کرده و سنگ را با چیپ و رو پلاک به بتن پشت سنگ ها متصل میکند . 

در این روش احتمال ریزش سنگ ها اگر این کار اصولی انجام شده باشد 0 است و در هر شرایطی سنگ ها بر روی نما مانده و ریزش نمیکنند. نما کار باید از روش اصولی دریل زدن آگاه باشد و درجه مناسب جهت سوراخ کردن سنگ در شرایط مختلف را بداند . علاوه بر آن تعداد پیچ رو پلاک های مورد استفاده در نما نیز بسیار مهم است . هرچه این نکات بیشتر رعایت شود کیفیت نهایی و استحکام نما و مقاوم سازی نمای سنگی بیشتر میشود.

آیا مقاوم سازی نما واجب است؟

بله ، صد در صد. مسئولیت ریزش نما به صورت کامل بر عهده صاحب ساختمان بوده و در صورت به وجود آمدن هر گونه خصارت جانی و مالی مدیر ساختمان مسئول میباشد .

علاوه بر ایجاد خطرات جانی و مالی ریزش نما باعث تخریب زیبایی نمای ساختمان شده و چهره آن را زشت و زننده میکند ، بعد از ریزش شما مجبورید بعد از مقاوم سازی نما دوباره اقدام به سنگ کاری نما در قسمت های ریخته شده بکنید. در این صورت با چندین مشکل دیگر درگیر خواهید شد. از جمله آن نصب داربست برای نما و ریخته شدن مسالح ساختمانی بر قسمت های دیگر نماست و شما نیاز به شستشوی نمای دوباره نیز دارید.

چرا نما ریزش میکند؟

علت های ریزش نما و ریختن نمای ساختمان مختلف و بسیار است. اما به صورت کلی نمای ساختمان هابه دلایل زیر ممکن است ریزش کنند.

  • زلزله : هرگونه زلزله احتمالی با به وجود آوردن تکانه بر ساختمان باعث جدا شدن و ریش نمای ساختمان شما میشوند.
  • گذشت زمان : همانطور که میدانید نمای ساختمان ها علل خصوص نما های سنگی وزن بسیار زیادی دارند و این وزن به مرور با فشار به بتن و کاهش چسبندگی آن باعث ریخته شدن نما میشود.
  • نشست ساختمان : سازه های ساختمانی وزن بسیار بالایی دارند و با توجه به محل قار گیری و زیرساخت ای ساختان کمی نشست میکنند. در صورت نشست ساختمان بیشترین فشار بر روی اسکله و نمای بیرونی ساختمان است .
  • باران و رطوب : رطوبت و باران و نفوذ آن بهپشت نما خطرناک ترین اتفاق برای نماهای غیر ایمن است. این اتفاق باعث کاهش مقاومت نما و ریزش سنگ نما میشود.
  • کیفیت مسالح : همانطو که میدانید مهم ترین بخش در همه امور کیفیت مواد مورد استفاده است . اگر بتن مورد استفاده در نمای ساختمان از ترکیب و درصد پایین و اشتباهی از سیمان درست شده باشد ، باعث ریزش و تخریب نمای ساختمان میکند.

و دلایل مختلف دیگری نیز وجود دارد که نهایت همه آن ها  مقاوم سازی نما منجر میشود . ساختمان هایی با نمای سنگی و سرامیکی حتما نیازمند مقاوم کردن نما و پیچ و رو پلاک نما هستند. 

شما میتوانید با تیم سابکار تماس بگیرید و از شرایط و قیمت دقیق پیچ رو پلاک نما اطلاع پیدا کنید.

شماره تماس : 9064-530-0990

پیچ روپلاک نما چگونه انجام میشود؟

به صورت کلی پیچ رو پلاک نمای ساختمان و سنگی با ساتفاده از دریل و سوراخ کردن و سپس پیچ کردن سنگ به بتن پشتی صورت میگیرد. 

نماکار به روش به نما دسترسی پیدا میکند.

  • در ارتفاع های پایین با استفاده از نردبان و چهار پایه
  • راپل : نمای اختمان ها در 90 درصد شرایط با راپل پیچ و رو پلاک میشوند. در این روش نماکر با استفاده از طناب از نمای ساختمان پایین آماده و اقدام به مقاوم سازی نما با پیچ و رو پلاک میکند.
  • داربست: در این روش با نصب داربست توسط شما به نمای ساختمان ، نما کار با بالا رفتن بر روی داربست اقدام به پیچ رو پلاک و سفت کردن نما میکند.

نماکار با استفاده از دستگاه دریل و مته مخصوص ابتدا بر روی سنگ و بتن پشتی آن سوراخ ایجاد میکند و سپس با نصب و کوبیدن پیچ رو پلاک جای آن را بر روی سنگ و بتن استحکام میبخشد . در مرحله بعدی اقدام به سفت ردن و محکم کردن پیج های نما میکند. با چرخش پیچ ها و سفت تر شدن آن ، رو پلاک بیشتر باز شده و از داخل قفل بتن و سنگ میشود . 

سپس با استفاده از بتونه هم رنگ سنگ اقدام به بتونه کاری سنگ میکنیم به طوری که اصلا محل پیچ رو پلاک ها بر روی نما و سنگ معلوم نباشد.

نکات مهم در مقاوم سازی نما

نکات بسیاری در اجرای درست پیچ رو پلاک نما وجود دارد که ما به تعدادی از ان اشاره خواهیم کرد.

 • تعداد پیچ و روپلاک 
 • سایز و اندازه پیچ رو پلاک
 • چگونگی سوراخ کردن سنگ
 • پیچ لازم برای هر نوع سنگ 
 • نوع پیچ انتخابی
 • نوع بتونه ساخته شده
 • مهارت استاد کار 
 • اجرای سریع و اصولی
 • استفاده بجا و درست از راپل
 • نحوه اجرای پیچ رو پلاک با داربست

و … نکات بسیاری که در اجرای اصولی و درست این کار مهم است. همه این ها زیر مجموعه یک نکته است. مهارت استادکار . اینکه نماکار چقدر کارکشته و نما شناس باشد تمامی نکات بالا را در بر میگیرد . شما با انتخاب درست نماکار خودبهترین کیفیت را دریافت میکنید.

تیم سابکار یکی از بهترین تیم های اجرای مقاوم سازی نما ، پیچ رو پلاک نما و نماشویی است . این تیم با سابقه کاری بالا و شرافت کاری و خداشناسی ، مقاوم کردن نمارا به بهترین شکل ممکن انجام میدهد و هیچ گاه دست به کم کاری و … نمیزند.

شماره تماس تیم سابکار : 9064-530-0990

انواع پیچ رو پلاک 

به طور کلی از چندین نوع از پیچ های مختلف برای انجام پیچ رو پلاک نما ی سنگی و مقاوم سازی نما علل خصوص  در تهران انجام میشود.

روپلاک توکار : بیشتربن نوع استفاده از رو پلاک در عرصه کفسابی از این نوع از پیچ رو پلاک ها است. این نوع از روپلاک برای مقاوم سازی نماهایی مناسب است که بتن پشتی آن از مقاومت خوبی برخوردار بوده و سفت باشد.

پیچ رو پلاک نما مناسب مقاوم سازی نمای ساختمان سنگی

رو پلاک پروانه ای : این نوع از رو پلاک ها بعد از باز شدن پیچ و سفت شدن باز شده و از مقاومت بیشتری برخوردار هستند . برای محل هایی که سطح پشتی سفالی یا تو خالی باشد مناسب است. برای مقاوم سازی نما این نمونه از رو پلاک ها زیاد کاربردی ندارند و فقط برای مقاوم سازی نمای قسمت های خاصی کاربرد دارند.

پیچ رو پلاک نما مناسب مقاوم سازی نمای ساختمان سنگی

رو پلاک فیشر: این نوع از رو پلاک ها بعد از بسته شدن پیچ جمع شده و به پشت سطح باز میشوند و امکان خروج را به رو پلاک نمیدهد . این نوع از پیچ رو پلاک ها نیز زیاد در مقاوم سازی سنگ نمای ساختمان ها کاربرد ندارد و بیشتر در کارهای دیگر از جمله قفسه بندی کربرد دارند.

پیچ رو پلاک نما مناسب مقاوم سازی نمای ساختمان سنگی

مقاوم کردن نما

برای پاسخ به سوال چگونه نمای خود را مقاوم کنیم ؟ یا مقاوم کردن نما چگونه است باید توضیحات زیر را به خوبی مطالعه کنید.

به صورت کلی نماهای سنگی و سرامیکی که بیشترین استفاده را دارند ، بعد از مدتی که از نصب گشت شروع به شل شدن و لق شدن میکنند . برای رفع لقی نما و مقاوم کردن نما روش های گوناگون و متعدد سیاری وود دارد که بهترین روش در میان آن ها روش مقاوم کردن نما با پیچ رو پلاک نما است. 

مقاوم کردن نما به چندین چیز مهم بستگی دارد که عبارت اند از : 

  • استادکار کارکشته 
  • تجهیزات مناسب
  • نوع و شکل نما

در همه کار ها مهم ترین مسئله میزان مهارت استاد کار است. کسی استاد کار محصوب میشود که چندین سال در آن عرصه فعالیت داشته باشد و به اصطلاح چم و خم کار را بلد باشد. در کار های حساسی مثل  مقاوم کردن نما و سفت کردن نما حتما باید از یک متخصص در این حوضه کمک بگیرید . 

مقاوم کردن نما با جان انسان ها در ارتباط است و در صورت کم کاری یا وارد نبودن و اشتباه در حین کار ممکن است باعث وقوع اتفاقی بزرگ و غیر قابل جبران شود. پیشنهاد میکنیم از تیمی استفاده کنید که تمامی نکات این کار را دانسته و از استادکار های کارکشته استفاده میکند.

تجهیزات مناسب یکی دیگر از مهم ترین نکات در اجرای مقاوم سازی نما به شمار میرود . استفاده از تجهیزات عالی و خوب در تمامی کار ها از جمله مقاوم کردن نما و پیچ رو پلاک نما ضروریست . 

نوع و شکل نما بسیار با نوع اجرای خدمات ما ارتباط دارد . برای مثال نما های سه بعدی یک نوع از روش های پیچ رو پلاک را لازم دارند و نما های معمولی یک نوع از روش پس نوع نما بسیار مهم است.

با افتخار تیم سابکار با سابقه ای درخشان و فعالیت چندین ساله در عرصه نماشویی و مقاوم سازی نما به صورت تخصصی از هر لحاظ عالی بوده و کیفیت درجه یک همراه با قیمتی مناسب را خدمت شما عزیزان برساند.

شماره تماس : 9064-530-0990

پیشنهاد میکنم مقاله های زیر را نیز بخوانید:

ریزش نما کی اتفاق میافتد؟

همانطور که میدانید انقباض و انبساط بسیار در کاهش مقاومت انواع سطوح نقش دارد . با تغییرات دمایی نما های ساختمان ها تحت تاثیر قرار میگیرند . با شروع فصل پاییز دما در طول روز ها گرم و در شب ها سرد است . این تغییرات دمایی باعث لق شدن سنگ ها میشود و نمای شما با انقباض و انبساط در طی چندین روز و ماه لق شده و اماده ریختن میشوند. 

از دیگر دلایل میتوان به لرزش ساختمان در مجاورت جاده ها ، نشست زمین و ساختمان ، زلزله ، طوفان و باد های قوی ، نفوذ آب به نما اشاره کرد . 

دلایل مختلف زیادی میتواند بر ریزش نما و لق شدن نما تاثیر گذار باشد که بهترین روش برای مقاوم سازی نما ، پیچ رو پلاک است.

تمامی سنگ های نمای شما دانه به دانه از چندین جا سوراخ شده و پیچ رو پلاک میشوند و پس از کار اقدام به بتونه کاری با بتونه هم رنگ سنگ شما میکشود . این کار باعث میشود هیچ یک از جاهای پیچ رو پلاک ها بر روی سنگ معلوم نباشد.

ترمیم سنگ های ریخته شده نما

قسمت های ریخته شده نما نیازمند تعمیر و باز سازی نما هستند . برای ترمیم سنگگ های ریخته شده و کنده شده نما ، باید ابتدا محیط دقیق اندازه کگیری شود و پس از خرید سنگ مناسب و هم شکل با دیگر قسمت های نما آن را نصب کرد . 

تیم ابتدا محل را به خوبی تمیز کرده سپس سنگ هارا به صورت دقیق و مناسب هب محل با استفاده از چسب یا بتن به نما میچسبانند سپس بعد از خشک شدن بتن پشت نما اقدام به پیچ رو پلاک سنگ میکنند و به خوبی آن را به محل مورد نظر میچسبانند.

مقاوم کردن سنگ نما در تهران

استان تهران پر جمعیت ترین استان کشور و با جمعیت 14 میلیونیست . از همین رو نیاز داشتن به خدماتی همچون مقاوم کردن سنگ نما در تهران امری طبیعیست. 

برای مقاوم کردن سنگ نما در تهران و …. تنها روش امن و مطمئن پیچ و رو پلاک نماست. نماها علل خصوص نما های سنگی بعد از مدتی شل شده و امکان ریزش دارند . از همین رو بیاد سنگ نمارا مقاوم کاری کرد . پیچ رو پلاک نما بهترین گزینه با هزینه بسیار مناسب و پایین است.

پیچ رو پلاک و مقاوم کردن نما در تهران یکی از خدمات پرخواسته و پر نشتری ماست . تیم سابکار اکثرا در تهران و کرج فعالیت میکند از همین رو سرعت انجام خدمات و رسیدگی به کار شما بسیار سرعتر و به موقع انجام میگیرد.

همانطور که میدانید استفاده از سنگ های گرانیتی برای نما بسیار معقول است . پرا که هم ظاهر طیبایی دارند و هم اینکه قاومت بسیار زیادی در مقابل مواد اسیدی و … دارند . برای مقاوم سازی نمای گرانیتی ما از همان روش استفاده میکنیم. ابتدا با دریل نمای گرانیتی را سوراخ میکنیم و سپس رو پلاک را نصب میکنیم. 

بیشترین رو پلاک های مورد استفاده در مقاوم سازی نما در تهران از نوع توکار است. بعد از نصب اقدام به زدن پیچ و مهم کردن آن میکنیم. با بسته شدن پیچ رو پلاک باز شده و در بتن بسیار محکم و سفت میشود. این پیچ را تا آنجا سفت میکنند که اثری از آن روی سنگ نما باقی نماند. 

سپس با استفاده از بتونه هم رنگ شده سنگ نمای شما اقدام به بتونه کاری میکنیم. با این کار جای محل پیچ رو پلاک بر روی نما باقی نمیماند. 

مقاوم سازی نما در کرج

تیم سابکار د استان کرج نییز خدمات خود را ارائه مینماید. یکی از خدات مهم و ساسی ما در استان کرج مقاوم سازی نما و پیچ رو پلاک است. 

به دلیل نزدیکی تیم ما به استان کرج و وجود همکاران ما در این استان خدمات رسانی بسیار سریع بوده و در همان روز یا فردای آن اقدام به خدمات رسانی خواهیم کرد.

برای مقاوم کردن نما در کرج ابتدا باید محل نمای شما به خوبی برسی شود . 

برای برسی نما به چند نکته دقت داشته باشید.
  • جنس سنگ های نما
  • اندازه های آن ها ( برای مثال 80 در 50 یا 10 در 10 )
  • تهیه عکس 
  • شکم دادن نما
  • ریحته شدن قسمتی از آن
  • متراژ نما
 

باید محل اجرای مقاوم کردننما و پیچ رو پلاک نما در کرج به خوبی توسط شما یا استادکار تیم ما برسی شود. ابتدا باید ببینید که آیا قسمت هایی ریخته شده یا نه . در صورت ریخته شدن نیازمند سنگ هم رنگ نما داریم . 

معمولا در تمامی ساختمان ها مقداری سنگ نمای باقی مانده از ساخت و ساز باقی میماند در غیر این صورت باید سنگگ به متراژ لازم تهیه شود.

ایا قسمت هایی شکم داده است؟؟ قسمت هایی که نما شکم دادهو بیرون زده اند یعنی اماده فرو ریختن هستند. این نوع از سنگ ناها بسیار خطرناک هستند و احتمالا در هنگام انجام پیچ رو پلاک هم ریخته شوند. 

برای اینکه بهتر بفهمیم کار چگونه است بهتر است عکسی از نمای ساختمان خود تهیه کنید و برای ما ارسال کنید.

اندازه های سنگ و متراژ نما در انجام خدمات آن و قیمت مهم است. پس حتما عرض ساختمان و ارتفا آن را یاداشت کنید.

برای اجرای مقاوم سازی نما در کرج کافیست با شماره تلفن 9064-530-0990 تماس بگیرید.

سخن پایانی

اجرای خدماتی مانند تقویت سنگ نما و مقاوم سازی نما بسیار حساس بوده و با جان انسان ها سر و کار دارد. پس پیشنهاد میکنیم حتما با یک تیم تخصصی و حرفه ای کار کنید . یکی از بهترین تیم های انجام این چین کار ها تیم سابکار است. تیم ما متشکل از چندین استاد کار با سابقه کاری بالا و شرافتمند است . هرگز از کیفیت کار کم نکرده و هزینه اضافی را از مشتریان خود دریافت نمیکند.

راه های ارتباط با ما:

‫4 نظر

 • ولیزاده گفت:

  تیم حرفه ای و مطمئن

 • کارتون بسیار خوب بود و ما از اجرای راضی بودیم.

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Button