سوزاندن سنگ با مواد شوینده و آبلیمو و … + راه حل

سوزاندن و اسیب زدن به سنگ با مواد شوینده

لکه سنگ ، لکه ابلیمو رو سنگ ، لکه روی سنگ ، لکه سفید روی سنگ  ، لکه اسید روی سنگ و راه حل های از بین بردن آن .

لکه اسید روی سنگ

لکه های سنگ چیستند ؟

لکه سنگ علت های مختلفی ممکنه برای ایجادشون وجود داشته باشه و برای هر کدوم روش خاصی هم برای پاک کردن و از بین بردن این لکه روی سنگ وجود داره.در ادامه مقاله انواع لکه رو توضیح خواهیم داد و نحوه پاک کردنشون رو براتون شرح میدیم . 

 

لکه ابلیمو روی سنگ

نحوه ایجاد لکه ها

اول باید ببینیم این لکه اصلا چه نوع لکه ایه ؟ 

ایا مواد شوینده یا موادی یا محلول هایی که حالت اسیدی دارند روی اون ها ریخته یا نه یه لکه سطحی سادست . 

جواب رو شما خودتون احتمالا میدونید اما خب:

لکه هایی که با ریختن مواد شوینده و انواع سفید کننده ها و جرم گیر ها مثل مایه من ، اسید ، جوهر نمک و … به خاطر حالت اسیدی که دارند خورنده هستند و ممکنه به سطحی که شما برای پاک کردن اون ازش استفاده میکنید اسیب شدیدی بزنن.

لکه اسید روی سنگ

لکه های سطحی و عمقی

وقتی شما از این مواد اسیدی روی سنگتون میریزید اون مواد خیلی خیلی سریع سطح سنگ شمارو سوزونده و به سنگتون نفوذ میکنند و به اصتلاح پدر سنگ رو در میارن . معمولا همن دقایق اول شما متوجه تغییر شکل و رنگ سنگتون میشید اما یکسری دیگه از محلول به خاطر دارا بودن حالت اسیدی کمتر بعد از مدتی خودشون و نشون میدن .

اما یسری از لکه ها هستند که سطحی اند و اسیبی به خود سنگ نزدند این ها رو میشه به راحتی با توجه به نوعشون از بین برد که خودتون بهتر بلدید . 

 

لکه اسید روی سنگ

سوختن سنگ با مواد اسیدی

شما با ریختن هرگونه مواد شوینده بجز ریکا سنگ رو نابود میکنید . انواع سفید کننده و جرم گیر بعد از ریختن روی سنگ شروع میکنن به ایجاد لکه سفید روی سنگ و یا لکه سنگ تیره و سیاه. اما راه حل چیه ؟؟

به خاطر اینکه سنگ شم با این مواد سوخته و اسیب شیمیایی دیده هیچ نوع راه حل ساده و موادی نیست که این اسیب جبران ناپذیر رو ببره تنها راه اینه که از روش کفسابی استفاده کنیم!. با کلیک روی دکمه کفسابی به مقاله کامل و عالی توضیح کفسابی دست پیدا میکنید.

مقاله های دیگر ما:

لکه سفید روی سنگ

کفسابی سنگ

کفسابی میاد و با لقمه های مخصوص و لایه بردار یک لایه از روی سنگ شما برمیداره و اون لکه اسید روی سنگ رو به طور کامل از بین میبره و سنگ شما تبدیل به سنگ نو و کارخانه ای میشه .

این به اصتلاح لقمه ها ابزاری هستند  که با کمک دستگاه کفسابی و زبری شون سنگ شمارو سابیده و اون لایه اسیب دیده رو کامل از بین میبرند و علاوه بر از بین بردن لکه سنگ اون رو اینه ای و شفاف میکنند.

لکه سنگ ، لکه ابلیمو روی سنگ ، لکه اسید روی سنگ ، لکه روی سنگ ، لکه سفید روی سنگ لکه سنگ ، لکه روی سنگ ، لکه ابلیمو روی سنگ ، لکه اسید روی سنگ ، لکه روی سنگ
کفسابی

چرا ما؟

لکه ابلیمو روی سنگ

لکه ابلیمو چه تاثیریروی سنگ داره

همه ما توی خونه هامون ابلیمو و دیگر مواد اسیدی خوراکی مثل سرکه داریم و این ممکنه بعضی وقتا کار دستمون بده . عموما ظرفای نگه دار ابلیمو به خاطر سیاه نشدن ابلیمو از شیشه استفاده میشه تا به خوبی نگه داری بشه اما اگه این بیافته چی یا ابلیمو و سرکه به هر نحوی بریزه روی سنگ چی؟ این همون دلیلیه که احتمالا شمارو به این جا کشونده.

لکه اسید روی سنگ

لکه اسید روی سنگ

مواد شوینده قاتل سنگ ها : احتمالا شما از جززم گرفتن و سیاه و کدر شدن سنگتون اعصابتون رو بهم ریخته  رفته روی مختون و تنها راه از بین بردنش رو در مواد شوینده نسبتا قوی دیدید اما این کار کاملا اشتباهه با این کار سنگ کامل سوخته و نابود میشه . این نکته که مواد اسیدی به سنگ اسیب میزنندرو حتی خیلی از کارکنان و خدماتی ها و نظافت کارا هم نمیدونند و برای حرم گیری و تمیز کازی بیشتر از این مواد استفاده میکنند. 

لکه اسید روی سنگ

ایا مواد شوینده همه سنگ هارو میسوزونه؟؟

در جواب باید بگم 99/9 سنگ هارو بله ، میسوزونه . تنها سنگی که کاملا در مقابل این مواد شوینده  اسیدی مقاوم هستند گرانیته. گرانیت سنگ بسیار مقاوم و محکمیه که به این راحتیا نمیسوزه ، اسیب نمیبینه ، خط نمیافته روش و … اما بقیه سنگ ها همشون اسیب دیده و سیاه میشند.

سرامیک ها: سرامیک ها هم در مقابل انواع شوینده مقاوم هستند نه به خاطر جنس ساختشون نه به خاطر لعاب مخصوصیه که شرکت سازنده روی اون ها میزنه ، بهترین شوینده و جرم گیر برای سرامیک ها همین مواد شوینده هستند و جرم های روی سطح سرامیک رو کامل از بین میبرند .

لکه اسید روی سنگ

ایا کفسابی کنیم ؟

اگه سنگ شما با ریختن موا ختلف سوخته هیچگونه راهی بجز کفسابی وجود نداره . چرا ؟ چون این سنگ اسیب دیده و از سطح اون خورده شده و این مواد به داخل سنگ نفوز کرده و قسمت هاییشو سوزونده و نابود کردن . تنا راهش کفسابی لایه برداریه چرا که این کفسابی با چندین مرحله ساب لایه برداری و براقکاریکامل لکه سنگ رو از بین برده و سنگ را به صورت عالی براق میکنند.

پیشنهاد: پیشنهاد میکنم هرچه سریع تر اقدام به کفسابی بکنید چرا که هرچقدر سنگ تو این حالت بمونه اسیب اون عمیق تر و بیشتر میشه و ممکنه دیگه به این راحتیا از بین نره.

لکه اسید روی سنگ

گروه سابکار

گروه سابکار با بیش از 25 سال سابقه کار در این زمینه و همکاری با استاد کاران کار کشته اماده انجام خدمات کفسابی و سنگ سابی خدمت شما عزیزان هست و با بهترین کیفیت ، قیمت و ضمانت کار شمارو انجام خواهد داد .

لکه سنگ ، لکه روی سنگ ، لکه ابلیمو روی سنگ ، لکه اسید روی سنگ ، لکه روی سنگ لکه سنگ ، لکه روی سنگ ، لکه ابلیمو روی سنگ ، لکه اسید روی سنگ ، لکه روی سنگ

کفسابی زعفرانیه ، کفسابی فرمانیه ، کفسابی اقدسیه ، کفسابی پاسداران ، کفسابی فرشته

لکه سنگ ، لکه ابلیمو روی سنگ ، لکه اسید روی سنگ ، لکه روی سنگ ، لکه سفید روی سنگ لکه سنگ ، لکه روی سنگ ، لکه ابلیمو روی سنگ ، لکه اسید روی سنگ ، لکه روی سنگ

راه های ارتباط با ما:

‫2 نظر

  • رضا حجازی گفت:

    خوب بود . وایتکس ریخته بود رو سنگ کدر شده بود. با کفسابی حل شد

  • دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

    Call Now Button