کفسابی با اپوکسی _ اپوکسی ساب – قیمت – سابکار

کفسابی اپوکسی کف _ اپوکسی ساب

اپوکسی ساب یا کفسابی اپوکسی

در این مقاله قصد داریم راجب پروسه ای در کفسابی به نام اپوکسی یا کفسابی اپوکسی با شما صحبت کنیم.

اپوکسی محلولی بی رنگ ، رقیق و رنگ پذیر است که در صنایع مختلف از جمله کفسابی اپوکسی کاربرد بسیار بالایی دارد. به دلیل رقیق بودن اپوکسی میتواند در شیار ها و ترک های سنگ نفوذ کرده و به صورت کامل تمامی درز ها و سوراخ های کف را به عالی ترین شکل ممکن پر کند.

در ادامه به صورت کامل نحوه کفسابی اپوکسی و یا اپوکسی ساب را برایتان توضیح خواهیم داد.

کفسسابی اپوکسی - اپوکسی ساب

نحوه اپوکسی ساب

برای انجام اپوکسی ساب و یا کفسابی اپوکسی ابتدا باید سطح مورد نظر را برش کاری کنیم. برش کاری سنگ های کف باعث میشود درز های سنگ و ترک های آن به خوبی باز شوند. 

با انجام این کار اپوکسی ساب کیفیت بسیار بالایی پیدا میکند و مواد اپوکسی به خوبی در شیار های سنگ نفوذ کرده آن را به بهترین نحوه  پر میکنند.

انجام این نوع از برش کاری و سپس انجام کفسابی اپوکسی علاوه بر بالا بدن استقامت و پسبندگی مواد اپوکسی سنگ ، تمامی لقی و فضای خالی زیر سنگتان را نیز پر میکند.

مرحله دوم اپوکسی ساب

در این مرحله اقدام به تمیز کاری کف و محل های برش خورده مینماییم. این نوع از تمیز کاری حتما باید به صورت خشک و بدون آب انجام شود.

در صورت خیس بودن و یا نم داشتن شیار ها و کف ، اپوکسی ساب به خوبی انجام نمیشود و مواد اپوکسی به خوبی نمچسبند. برای پاک و تمیز کردن درز و کف ما از دستگاه های مختلف از جمله دستگاه بلوئر استفاده میکنیم.

کفسابی - سنگ سابی

در مرحله سوم کفسابی اپوکسی

به مرحله پر کردن درز ها با مواد اپوکسی سنگ و اپوکسی ساب میرسیم. در این مرحله ابتدا باید مواد اپوکسی ساب را به خوبی اماده سازی کرد. 

اگر از بحث مقدار ترکیب مواد اپوکسی ساب بگذریم که بسیار بحی تخصصی است ، ترکیب رنگ اپوکسی برای به دست آمدن رنگی همرنگ سنگ شما وقعا کار سخت و مشکلیست.

استادکار باید محلول اپوکسی را دقیقا با رنگ سنگ شما یکی کند تا بعد از کفسابی اپوکسی قسمت های اپوکشی شده اصلا معلوم نباشند و کفی یک دست و یک نواخت به دست آید.

مرحله چهارم اپوکسی ساب

در مرحله قبل پس از یک بار اپوکسی کردن کف به آن اجازه میدیم تا به خوبی در سنگ نفوذ کرده و خوب بچسبد . سپس دوباره اقدام به اپوکسی کف سنگی مینماییم. 

با این کار احتمال خالی ماندن و یا نشست مواد اپوکسی به 0 درصد میرسد. پس از گذشت یک روز از انجام اپوکسی کف و اپوکسی ساب وارد فاز پنجم میشویم. کفسابی اپوکسی!.

کفسابی اپوکسی - اپوکسسی ساب
قبل از انجام کفسابی
کفسابی اپوکسی - اپوکسی ساب
بعد از انجام کفسابی

 مراحل انجام اپوکسی

در فاز پنجم از اپوکسی ساب وارد مرحله کفسابی محل های اپوکسی شده میرسیم. 

در این مرحله اپوکسی کف سنگ ها مانند اپوکسی سنگ اسلب به خوبی خشک شده و چسبدگی کافی را به دست اورده است.  در این مرحله استاد کار با استفاده از ابزار های مخصوص کفسابی اقدام به لایه برداری کف میکند. 

با این کار هم لبه های سنگ شما گرفته میشود و هم اپوکسی های اضافی و باقی مانده روی سططح سنگ سما به صورت کامل سابیده شده و از بین میروند.

مراحل نهایی کفسابی اپوکسی

در این مرحله کفسابی اپوکسی به صورت ایتالیایی در 12 مرحله انجام میشود . برای کفسابی اپوکسی ما باید در ابتدا از لقمه های زبر شروع کنیم تا به خوبی سطح را یک نواخت کند. 

سپس برای براقیت اپوکسی ساب از لایه های مکمل یکدیگر ادامه دهیم تا براقیت مود نظرمان به دست آید. لقمه ها از 46 شروع شده و تا 3000 و 10000 ادامه پیدا میکنند. 

بعد از این مرحله نوبت به کفسابی نانو پس از اپوکسی ساب میرسد.

کفسابی اپوکسی - اپوکسی ساب

کف سابی نانو اپوکسی

استفاده از مواد نانو در صنعت کفسابی جدیدا رواج پیدا کرده اما فقط از روش درستی و اصولی آن فقط افراد کمی اطلاع داشته و آن را به خوبی اجرا میکنند.

پس از انجام زیر کاری های لازم و اماده سازی سنگ کف علل خصوص سنگ اسلب اقدام به کفسابی نانو میکنیم. در کفسابی و استفاده از پودر نانو در کفسابی اپوکسی و اپوکسی ساب باعث ب دست آمدن کیفیتی باور نکردنی و آینه ای سنگ شما میشود.

استفاده از مواد نانو در کفسابی اپوکسی باعث میشود سنگ شما و علل خصوص شیار های سنگتان مانند آینه درخشنده و زیبا شوند.

استفاده از مواد و پودر نانو در اپوکسی ساب فواید دیگری از جمله آب گریزی ، کاهش جرم گیری و افزایش براقیت سنگان میکند.

برای سفارش و همکاری با تیم سابکار با شماره 9064-530-0990 تماس بگیرید.

کفسابی اپوکسی _ اپوکسی ساب

مزایای کفسابی اپوکسی

کفسابی اپوسکی و یا اپوکسی ساب مزایای بسیاری دارد که به آن اشاره میکنیم.

 • پر شدن کامل و صد در صدی شیار و سوراخ ها
 • مقاومت و چسبندگی بسیار بالا
 • هم رنگ شدن با سنگ و ظاهری یک دست داشتن
 • قابلیت ساب خوردن و براق شدن
 • عمر طولانی
 • ترمیم قسمت های شکسته
 • رفع لقی سنگ

 

تمامی موارد گفته شده و موارد و نکات دیگری که استادکار به آن وارد است ، اپوکسی ساب در آن تاثیر دارد. مواد اپوکسی بسیار مقاوم و با دوام و محکم هستند . از همین رو در رفع لقی و ترمیم سنگ های شکسته و ترک خورده تاثیر به سزایی دارند.

اپوکسی ساب _ کفسابی اپوکسی

قیمت اپوکسی ساب چقدر است؟

قیمت خدمات اپوکسی ساب و کفسابی اپوکسی به چند نکته بستگی دارد . مقدار درز های سنگ ، نوع خدمات مانند شکستگی و لقی آن ، متراژ و محل قرار گیری بسیار مهم است . اما به صورت کلی برای اپوکسی ساب معمولی برای هر متر 150 هزار تومان است.

البته قیمت ها بر اساس نکات بالاممکن است بالا و پایین شود. 

مدت زمان انجام اپوکسی چقدر است؟

باز هم پای همان نکات به میان می آید . که چه نیازی سنگ شما دارد . 

برای مثال برای اجرای ترمیم سنگ ما ابتدا باید محل را به خوبی تمیز کرده و یا در صورت نیاز فرچه شویی کف را انجام دهیم . سپس بعد از گذشت مدتی و خشک شدن اقدام به اپوکسی کاری و ترمیم سنگ میکنیم. حداقل زمانی که اپوکسی وقت دارد تا خشک بشود ، 24 ساعت است!. 

این زمان در صورت بالا بودن حجم اپوکسی ممکن است بیشتر هم شود . تا به خوبی اپوکسی چسبیده و کیفیت کار را بالا ببرد. پس از خشک شدن 100 درصدی محلول اقدام به کفسابی اپوکسی کرده و در 12 مرحله سنگ شمارا مانند اینه براق و زیبا می کنیم.

 

اپوکسی ساب - کفسابی اپوکسی

‫2 نظر

 • mahdi گفت:

  راضی هستم . رنگ اپوکسی و کف واقعا براق و هم رنگ شدن

 • دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  Call Now Button