کفسابی در قیطریه ، کامرانیه ، محمودیه

کفسابی قیطریه ، کفسابی کامرانیه ، کفسابی محمودیه

در این مقاله میخوانید

نحوه کفسابی قیطریه ، کمرانیه ، محمودیه و … انوع کفسابی و نحوه انجام آن ، توضیحات کامل و  نکات مهم در انجام کفسابی .

کفسابی قیطریه

قیطریه یکی از محله های قدیمی و زیبای استان تهران میباشد که با توجه به حمعیت و تعداد ساختمان های آن ، کفسابی قیطریه یکی از نیاز های اصلی این محله به حساب میاید.  انجام کفسابی در قیطریه انواع مختلفی دارد که شما باید با توجه به نوع سنگ ، مشکل و هدفتان از کفسابی نوع سنگ سابی قیطریه را مشخص کنید . 

 

کفسابی قیطریه ، کفسابی کامرانیه ، کفسابی محمودیه
کفسابی قیطریه ، کفسابی کامرانیه ، کفسابی محمودیه

دلایل کفسابی:

دلایل مختلفی برای کفسابی در قیطریه ، کامرانیه ، محمودیه و دیگر شهر های تهران وجود دارد که ما به چند نمونه آن اشاره خواهیم کرد.

  • ساب لایه برداری ایتالیایی

این نوع از کفسابی برای ساختمان ها و کف هایی منساب اتس که قبلا ساب نخورده باشند . این سنگ ها لبه داشته و بالاپایین دارند . معمولا شیار بین سنگ ها وس وراخ های سنگ نیز خالی بوده و به بتونه کاری نیز نیاز دارد. در این نوع از کفسابی در قیطریه ابتدا با لقمه های لایه برداری سنگتان لایه برداری شده و صاف میشود . 

سپس بتونه کاری شده و بعد از 6 الی 10 دست ساب براق شده و آینه ای میشود . تمامی تجهیزات استفاده شده در کفسابی تیم ما یایتالیایی بوده و از کیفیت عالی ای برخوردار میباشد.

  • براق کردن سنگ

کف های سابخورده اگر به درستی ساب نخورند بعد از مدتی چرک شده و کثیف میشوند . با این حال برای براق کردن سنگ در قیطریه ف کامرانیه و محمودیه و …. برای براق شدن ما از این نوع از ساب استفاده میکنیم . 

  • جرم گیری سنگ 

برای جرم گیری سنگ در قیطریه ، کامرانیه و محمودیه نیز ما به کفسابی نیاز داریم . برای رفع جرم سنگ ما از دستگاه کفسابی استفاده میکنیم تا به خوبی سنگ جرم گیری شده و سطح آن مانند روز اول تمیز و براق شود . سنگ های جرم گرفته معمولا در معرض آب یا گرد و غبار زیادی قرار میگیرند .

برای رفع این جرم از سطح باید یک لایه ریز از روی سطح سنگ برداشته شود تا جرم نفوذ کرده در سنگ سابیده شده و خارج شود.ابتدا با ساب لایه بردار سطح رویی سنگ سابیده شده و سپس با ساب های براق کننده کف را براق و زیبا میکنیم .

  • رفع سوختگی سنگ

همانطور که میدانید سنگ ها بسیار در مقابل مواد اسیدی آسیب پذبر هستند. کمترین مواد اسیدی میتواند به کف شما اسیب زیادی برساند. برای رفع سوختگی سنگ در قیطریه ، کامرانیه ، محمودیه ابتدا باید سطح سوخته شده سابیده شود تا قسمت های سوخته شده تراش خورده و خالی شود . سپس مثل مرحله قبل ساب های براق کننده زده و کف را آینه ای کرد.

  • کندن چسب و مصالح 

شاید شما هم تا کنون کف خانه خود را موکت کرده یا پارکت کرده اید . برای کندن چسب از روی سنگ ما ابتدا باید از لقمه های مخصوص این کار که فرچه ای هستند استفاده کنیم تا سطح سنگ از تمامی این چسب ها پاک بشود . در مرحله بعدی پاک کردن چسب از روی سنگ ما از ساب های براق کاری برای زیبا کردن و کفسابی کامرانیه استفاده مینماییم .

مسالح دیگری هم اگر ریخته باشد از چسب بگیر تا سیمات با انجام کفسابی محمودیه پاک و درخشان خواهد شد.

نحوه کفسابی

کفسابی روش های مختلفی ارید . یکی از اصلی ترین روش های کفسابی در قیطریه ، کامرانیه و محمودیه کفسابی ایتالیایی با پودر نانو است . 

کفسابی ایتالیایی در قیطریه و کامرانیه و محمودیه همانطور که در بالا گفته شد تمامی ابزار های استفاده شده در کفسابی ایتالیایی بوده و کیفیت بسیار بالایی دارند. پودر نان کفسابی در اختیار افراد بسیار محدودی قرار داشته و افراد محدود تری روش درست نانو کاری در کفسابی قیطریه را بلد هستند.

مرحله اول : در این مرحله با توجه به مشکل سنگ شا لقمه های کفسابی انتخاب میشوند. برای مثال برای کفسابی لایه برداری در قیطریه ما ابتدا از لقمه 30 استفاده میکنیم. این لقمه ها بسیار زبر بوده و سطح سفت سنگ را تراشیده و صاف و سیقلی میکنند. 

بعد از لقمه 30 نوبت به 60 میرسد . برای کفسابی خوب در قیطریه و محمودیه و کامرانیه باید تمامی این مراحل از کفسابی به خوبی و دقیق و درست انجام شود . اگر در حتی یکی از این لایه ها کم کاری صورت بگیرد کیفیت براقیت شما بسیار پایین امده و سریعا جرم میگیرد.

مرحله دوم کفسابی کامرانیه :  در این مرحله از کفسابی کامرانیه به مرحله بتونهئ کشی میرسیم . در این رحله استاد کار با د روش بسیار فوقالعاده میتواند بتونه کشی کرده و درز ها و سوراخ های سنگ شمارا پر کند.

این دو روش عبارت اند از : بتونه با چسب و سیمان ، اپوکسی

بتونه با چسب و سیمان : این روش پر خواسته ترین روش بوده و بیشترین سفارش را در بتونه کفسابی را داراست . این بتونه از مخلوط چسب و سیمان به دست آمده و مقاومت بسیار بالایی دارد. در صورت خوردن آب جدا نشده و کنده نمیشود و مقاوم است. قیمت این نوع از کفسابی نیز بسیار مناسب بوده و قیمت پایینی دارد.

اپوکسی : اپوکسی بهترین و لوکس ترین روش برای پر کردن درز و سوراخ سنگ میباشد . در این روش ابتدا درز های سنگ ها با دستگاه برش خورده و خالی میشوند ، سپس اپوکسی هم رنگ شده با سنگ کشیده میشود . در این روش شیار ها و سوراخ های سنگ کاملا با سنگ کناری هم رنگ شده به طوریکه نمیتوان شیار ها و سوراخ هارا تشخیص داد. 

علاوه بر آن اپوکسی قابلیت سابخوری داشته و براق و مانند شیشه میشوند . این قضیه کیفیت کفسابی در قیطریه را به شدت بالا میبرد.

این روش قیمت بالاتری دارد اما به نسبت کیفیت به مراتب بهتر از بتونه کاری با چسب و سیمان میباشد.

مقالات دیگر ما :

مرحله سوم کفسابی محمودیه : بعد از بتونه کشی در قیطریه و محمودیه به مرله براق داری میرسیم . به این مرحله اصتلاح پرداخت هم گفته میشود . برای براق کردن کف در قیطریه و کامرانیه و محمودیه و دیگر شهر ها ما از لقمه های ایتالیایی مخصوص استفاده میکنیم. بعد از بتونه با لقمه های 60 یا 100 اقدام به کفسابی میکنیم . 

این کفسابی در قیطریه تا ساب های لقمه 3000 ادامه پیدا میکنند تا اماده اجرای نانو شوند.  برای اجرای نانو در قیطریه حتما باید از قبل پیش نیاز های کف فراهم شده باشند و به خوبی ساب خورده باشند . سپس استاد کار برای براق کردن با پودر نانو ف لقمه مخصوص پودر نانو کفسابی را وصل کرده و با اضافه کردن پودر نانو به دستگاه ، اقدام به براق کاری کف و نانو کاری آن مینماید.

جرم گیری سنگ در قیطریه

سنگ هایی که در معرض آب و الودگی هستند بعد از مدتی جرم میگیرند . مخصوصا اگر این سنگ ها و کف ها در محیط باز باشند. جرم ها روز به روز بیشتر در سطح سنگ فرو میروند و هر چقدر دیرتر جرم گیری سنگ در قیطریه و کامرانیه و محمودیه برایشان انجام شود ، اسیب بیشتری دیده و بیشتر نفوذ میکنند. 

تیم ما  ابتدا با فرچه شویی سطح رویی و اسیب دیده را به خوبی شستشو داده و سطح آن را شستشو میدهد . اگر با فرچه شویی رفع شود ، در ادامه ساب ای براق کاری و پرداخت میخورد اما اگر با فرچه شویی سنگ در قیطریه تاثیر گذار نبود، با ساب های لایه بردار سطح سنگ را کفسابی کرده و جرم را تراشیده و سطح را تمیز و براق میکند.

راه های ارتباط با ما:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button